W nowopowstałych obiektach budowlanych, wyposażonych w wentylację mechaniczną (rekuperację), powinno się wykonać pomiary wentylacji, które będą gwarancją, że wykonana instalacja spełnia warunki określone w założeniach, normach oraz projekcie budowlanym.

pomiar_wentylacji_mechanicznej

Instalacja wentylacyjna nie jest łatwa w projektowaniu. Wiele czynników decyduje o prawidłowym, bądź nieprawidłowym jej funkcjonowaniu. Z tego powodu, w wielu przypadkach instytucje takie jak Sanepid, czy Nadzór Budowlany wymagają przedłożenia dokumentu określanego mianem "Protokół skuteczności wentylacji mechanicznej". W protokole zawarte są informacje o systemach, jej składowych oraz osiąganych parametrach technicznych podczas pracy. Nowe przyrządy pomiarowe potrafią nawet generować wykresy zmian wydajności instalacji wentylacyjnej w jednostce czasu. 

Warto jednak dokonywać pomiarów wentylacji nie tylko w przypadku odbioru nowej instalacji. Wiele czynników, które powstają podczas eksploatacji również wpływają na ogólną kondycję działania systemu. Zabrudzenia kanałów, czy ogólne zużycie podzespołów mają wpływ na obniżenie sprawności instalacji wentylacyjnej, a co za tym idzie - obniżenie komfortu przebywania ludzi w danym obiekcie.

Warto również sprawdzić, czy wykonana instalacja odzwierciedla założenia projektowe. Bardzo często spotykamy się z przypadkiem, że przyczyną źle działającej wentylacji jest fakt, że wykonawca nie dokonał regulacji układu, lub wykonał  na tzw. "oko", nie dysponując wiedzą oraz odpowiednio przystosowanym do tego sprzętem. W takich przypadkach, jeśli instalacja posiada podzespoły regulujące, pomagamy w ustawieniu żądanych parametrów pracy lub doradzamy, jakie kroki należy podjąć, aby usprawnić działanie wentylacji.

Jeśli potrzebujecie państwo dokonać pomiaru instalacji wentylacji mechanicznej, potwierdzonej protokołem skuteczności, zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do skorzystania z szybkiej i bezpłatnej wyceny.

Projekt i doradztwo budowlane

Dobierzemy zawsze najbardziej optymalne rozwiązanie.

Montaż i dostawa materiałów

Starannie przemyślana i wykonana instalacja to bezawaryjna praca przez długie lata.

Serwis i przeglądy okresowe

Posiadamy niezależną ekipę serwisową, która dokona przeglądu i naprawy urządzeń sprawnie i fachowo.