Usługi hydrauliczne -  Jelenia Góra – projekt, dostawa materiałów, montaż, serwis.

W dzisiejszych czasach obszerna wiedza branżowa hydraulika to tylko połowa sukcesu. Aby mógł on wykonać swoją pracę szybko, sprawnie i z bardzo wysoką jakością, powinien posiadać odpowiednio nowoczesne zaplecze narzędzi hydraulicznych, dostosowanych do nowych technologii materiałowych. Czasy, w których hydraulikowi wystarczyły trzy klucze oraz młotek już dawno odeszły w niepamięć. Obecnie profesjonalny hydraulik powinien być wyposażony m.in. w następujące narzędzia:

1. Testery, czujniki, urządzenia pomiarowe

Tylko w ten sposób hydraulik może szybko i jednoznacznie zlokalizować źródło problemu w przypadku awarii instalacji hydraulicznej. Również po wykonaniu prac w/w urządzenia w 100% potwierdzają, że instalacja jest bezpieczna i gotowa do użycia. Posiadamy czujnik do gazów palnych, czujnik do gazów chłodniczych, urządzenia pomiarowe instalacji elektrycznych, miernik temperatury i wydajności instalacji wentylacyjnych, urządzenie do pomiaru ciśnień instalacji klimatyzacyjnych, analizator spalin, pirometr itp.

2. Automatyczna poziomica laserowa

Poziomica laserowa pozwala hydraulikowi w bardzo szybkim czasie rozplanować, a następnie wykonać nawet najbardziej rozległe układy hydrauliczne szybko i estetycznie. W swoim zapleczu posiadamy laserowe poziomice stacjonarne, jak i z automatycznymi głowicami obrotowymi.

3. Prasy hydrauliczne

Hydraulik za pomocą zaciskarki hydraulicznej może wykonywać trwałe połączenia rur (również instalacji gazowej) bez użycia palnika. Może zatem wykonywać bez obaw instalacje hydrauliczne w miejscach narażonych na powstanie pożaru lub zniszczenia elementów wyposażenia wnętrza (panele ścienne, podłogowe itp.) Posiadamy zaciskarki hydrauliczne do rur stalowych, miedzianych oraz PEX/AL/PEX.

4. Gwintownice do rur

Za pomocą gwintownicy do rur, hydraulik wykonuje gwinty na zakończeniach rur stalowych. Jest to urządzenie niezbędne do wykonywania instalacji wodnych z rur stalowych ocynkowanych oraz instalacji przeciwpożarowych. Gwintownica pozwala również hydraulikowi w sposób sprawny wykonywać naprawy instalacji centralnego ogrzewania oraz jest niezwykle pomocna podczas budowy kotłowni grzewczych, czy węzłów ciepłowniczych. Posiadamy gwintownice ręczne oraz gwintownicę elektryczną do średnicy 2 cali.

5. Diamentowa wiertnica koronowa

Hydraulik za pomocą wiertnicy diamentowej może wykonać idealnie dopasowany otwór pod instalacje hydrauliczne. Wiertnice doskonale radzą sobie z każdym materiałem budowlanym wykonując otwory czysto i precyzyjnie. Wykonując przejścia przez przegrody wiertnicą koronową nie naruszamy konstrukcji nośnej budynku (nie powodując drgań), a odpowiednio dobrana przez hydraulika korona wiertnicza do przeprowadzanej rury sprawia, że nie ma konieczności łatania dziury,  jak po tradycyjnej metodzie  przekuwania młotem udarowym. W swoim zapleczu posiadamy wiertnicę do średnicy wiercenia 250mm.

6. Palniki do lutowania oraz spawania

Jest to absolutnie niezbędny zestaw narzędzi dla hydraulika. Wbrew pozorom  przydaje się nie tylko podczas łączenia rur hydraulicznych. Palniki są nieocenionym „pomocnikiem” przy naprawach starych instalacji z zapieczonymi łączeniami gwintowanymi. Bardzo ważna jest jakość wykonania palników. Profesjonalne palniki są wygodne, posiadają ergonomiczną budowę i są efektywne w działaniu, gdyż pozwalają skupiać płomień tylko tam, gdzie jest potrzebny. Praca hydraulika jest dzięki temu szybsza i zdecydowanie bardziej bezpieczna. W swoim zapleczu posiadamy palniki do lutowania miękkiego, palniki do lutowania twardego,  palnik cyklonowy,  palnik propanowo-powietrzny, palnik spawalniczy tlenowo-acetylenowy oraz spawarkę MMA oraz Tig.

7. Elektryczna lutownica do rur miedzianych

Jest to idealne rozwiązanie, gdy hydraulik musi wykonać połączenie w miejscu, gdzie nie można używać otwartego ognia lub istnieje ryzyko zniszczenia elementów wyposażenia wnętrza. Rury miedziane zostają rozgrzane na skutek przepływającego prądu elektrycznego. Jako spoiwo wykorzystuje się tradycyjną pastę lutowniczą oraz lut do instalacji miedzianych.

8. Zamrażarka do rur

Hydraulik za pomocą zamrażarki może dokonywać napraw oraz modernizacji bez spuszczania wody z instalacji. Jest ona niezwykle pomocna w przypadku wykonywania prac w mieszkaniach, gdzie instalacja jest częścią większego układu. Za jej pomocą hydraulik dokonuje zamrożenia punktowego instalacji hydraulicznej, na skutek czego powstaje zator lodowy, który działa jak zamknięty zawór.

9. Urządzenia do przeprowadzania prób szczelności

Każdy szanujący się hydraulik po wykonaniu instalacji grzewczej, wodnej, klimatyzacji itp. wykona próbę szczelności, a jej wynik potwierdzi stosownym protokołem. W przypadku, gdy usługa hydrauliczna polega na wykonaniu np.  nowej instalacji i nie ma możliwości nabić jej wodą  z sieci, hydraulik powinien do tego celu użyć specjalnych pomp do wykonywania próby szczelności. Posiadamy pompę wodną oraz powietrzną, a także akcesoria do wykonania próby azotem technicznym instalacji klimatyzacyjnych.

10. Zgrzewarka do rur plastikowych (PP)

Rury plastikowe z polipropylenu (PP), podobnie jak rury PEX/AL/PEX ze względu na swoje właściwości oraz długowieczność są obecnie bardzo często stosowane w przypadku modernizacji instalacji wodnych oraz grzewczych. Do wykonania połączenia hydraulik potrzebuje odpowiednią zgrzewarkę, która rozgrzewa końcówki do temperatury ok. 300 st.C powodując trwałe połączenie.

11. Kamera inspekcyjna

Kamera inspekcyjna pozwala hydraulikowi zajrzeć do wnętrza rury pozwalając określić jej stan techniczny oraz zlokalizować przyczynę awarii np. zatoru. Za jej pomocą hydraulik wprowadza głowicę optyczna wyposażoną w diody doświetlające do wnętrza rury, która przekazuje obraz do monitora na panelu sterującym.

12. Elektronarzędzia udarowe do kucia oraz wiercenia

Narzędzia zwane potocznie „młoto-wiertarkami”  maja wszelakie zastosowanie. Hydraulik podczas modernizacji lub wykonywania nowej instalacji hydraulicznej może za ich pomocą przygotowywać szereg prac m.in.:  trasę pod rury instalacyjne, czy wykonywać otwory pod uchwyty, czy mocowania rur.

13. Kielicharka oraz roztłaczaka do rur miedzianych

Hydraulik – monter instalacji klimatyzacyjnych powinien być wyposażony w kielicharkę oraz roztłaczarkę do rur instalacji klimatyzacyjnych. Za ich pomocą może wykonać odpowiedniej wielkości oraz kształtu  wywinięcie na końcu przewodu, które następnie wkręca się w oryginalne podejście przyłączeniowe urządzeń klimatyzacyjnych. Profesjonalne kielicharki wyposażone są w sprzęgła hydrauliczne, które pozwalają idealnie wykonać takie połączenie, zdolne wytrzymać ciśnienia kilkudziesięciu bar (45 bar ciśnienie próbne) bez jakiejkolwiek uszczelki.

14. Pompa próżniowa

Pompa próżniowa pozwala hydraulikowi wytworzyć próżnię w instalacjach, które wymagają najwyższej czystości. Naszym zdaniem jest wręcz niezbędna podczas montażu instalacji klimatyzacyjnych, gdzie pozostałe w rurach, nawet najmniejsze nieczystości oraz naturalna wilgoć, może po dłuższym użytkowaniu powodować uszkodzenie sprężarki układu.

15. Klucze hydrauliczne

Kiedy myślimy „hydraulik”, to momentalnie mamy przed oczami pana w niebieskim kombinezonie, czapce, z kluczem płaskim w dłoni. Klucze hydrauliczne będą już chyba zawsze niezbędnym wyposażeniem hydraulika. W dzisiejszych czasach mamy jednak o wiele większy ich wybór – istnieje wiele kluczy specjalistycznych np. klucze do śrubunków, klucze łańcuchowe do trudno dostępnych miejsc, klucze dynamometryczne z możliwością wcześniejszego ustalenia siły dokręcania itp.

16. Urządzenia do cięcia rur

Do usunięcia starych oraz dopasowania nowych odcinków instalacji grzewczych, wodnych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych potrzebne są odpowiednie narzędzia. W skład takich urządzeń na wyposażeniu hydraulika znajdują się m.in.: piła szablasta, która w sposób beziskrowy pozwala uciąć rurę nawet z najtwardszych stopów. Idealnie sprawdza się w trudno dostępnych miejscach. Do pracy podczas instalacji wentylacyjnych hydraulik posługuje się przede wszystkim szlifierkami kątowymi, które idealnie radzą sobie z większymi powierzchniami. Ponadto do typowych, hydraulicznych narzędzi tnących zaliczamy obcinak do rur miedzianych, oraz nożyce tnące do rur plastikowych (PP, PEX/AL/PEX itp.)  W przypadku cięcia grubych materiałów stalowych hydraulik do cięcia używa również palnika tnącego tlenowo-acetylenowego.

17. Pionier hydrauliczny

Pionier to przenośne stanowisko robocze hydraulika. Składa się z imadła hydraulicznego, które swoim kształtem idealnie nadaje się do unieruchamiania rurociągów. Standardowy pionier wyposażony jest poza tym w otwory do gięcia rur na gorąco oraz półkę na narzędzia. Pionier jest najbardziej pomocny, gdy hydraulik wykonuje instalacje gwintowane, a także usprawnia prace spawalnicze.

18. Urządzenia do udrażniania rur

 

Rury wodne oraz kanalizacyjne z biegiem czasu od wewnątrz pokrywają się osadem, który w krytycznym momencie może nawet całkowicie ją zaślepić. Aby udrożnić taką rurę, hydraulik posługuje się narzędziem składającym się ze spirali zakończonej wymiennymi końcówkami penetrującymi, które dopasowuje się w zależności od udrażnianej instalacji hydraulicznej. Spiralę wprowadza się do środka rury, a mechanizm elektryczny wprowadza ją w ruch obrotowy. Przepływ rury może być również zmniejszony przez inne ciała obce w instalacji np. pakuły, które dostały się do instalacji podczas źle wykonanego połączenia gwintowanego lub nieczystości z sieci zewnętrznych. Aby zmniejszyć ryzyko takich awarii zaleca się montowanie dodatkowych, wewnętrznych filtrów do instalacji hydraulicznych.

Zapraszamy do skorzystania z szybkiej i bezpłatnej wyceny.

Projekt i doradztwo budowlane

Dobierzemy zawsze najbardziej optymalne rozwiązanie.

Montaż i dostawa materiałów

Starannie przemyślana i wykonana instalacja to bezawaryjna praca przez długie lata.

Serwis i przeglądy okresowe

Posiadamy niezależną ekipę serwisową, która dokona przeglądu i naprawy urządzeń sprawnie i fachowo.